Феноменален Григор Димитров! Титлата в Бризбейн е българска

Най-силният български тенисист Григор Димитров спечели днес пета титла от ATP тура.

Поставеният под №7 хасковлия надделя на "Пат Рафтър Арина" над световния №5 и номер 3 в схемата японец Кей Нишикори с 6:2, 2:6, 6:3 на финала на турнира от категорията ATP 250 в Бризбейн.

За последно българският тенисист спечели турнир на АТР на 15 юни 2014 година, когато триумфира на тревните кортове в „Куинс“. След това хасковлията имаше четири загубени финала.

Нишикори е доста неудобен съперник за финалиста от 2013 година Димитров, като българинът имаше само един спечелен сет в трите си двубоя срещу азиатеца досега, но днес най-добрият ни тенисист успя да пречупи противника си и започна 2017 година по мечтан начин.

ПЪРВИ СЕТ
Григор Димитров започна трудно мача, въпреки че печелеше подаванията си. Той спечели първия гейм, след като спаси два брейкпоинта. В третия се нуждаеше от три геймбола и отрази един опит на Нишикори за пробив. В същото време японецът взе с лекота първите си два сервис гейма. След това обаче Гришо показа по-добра игра на корта. Бързо спечелваше подаванията и направи два поредни пробива, които се оказаха достатъчни за успеха в първия сет.

ВТОРИ СЕТ

Тази част започна подобно на първата. Двамата тенисисти бяха равностойни в началото и взимаха своите подавания. Нишикори обаче направи пробив за 3:2, а след това и за 5:2, за да спечели сета с гейм на нула при свой сервис.

ТРЕТИ СЕТ
Тази част започна със забавяне, тъй като Нишикори използва медицински таймаут и дори се прибра в съблекалнята, за да получи лекарска помощ. Това се отрази и на играта на японеца, който в началото на сета явно имаше проблеми, тъй като трудно печелеше подаванията, а Гришо с лекота взимаше своите сервис геймове. Ключов се оказа осмият гейм, когато Димитров направи пробив и той се оказа достатъчен за победата, тъй като след това българинът спечели на нула подаването си.