Боксьорът Иван Атанасов е спортист №1 на Бургас

Боксьорът Иван Атанасов е бургаският Спортист на годината. Той получи наградата си на официална церемония в Общината заедно със своя треньор Радослав Суслеков.

Призовете на десетте най-добре представили се през 2016 година бургаски спортисти връчиха кметът Димитър Николов, председателят на местния парламент Костантин Луков, зам.-кметът Красимир Стойчев, секретарят на Областна управа Веселин Люцканов и началникът на отдел "Спорт" Веселина Деведжиева.

Събитието уважиха отец Петър от катедрален храм "Св. св. Кирил и Методий", както и легендарни бургаски спортисти от близкото минало.

Ето и пълната класация:

 

1. Иван Атанасов, Бокс

Европейски шампион за юноши

Държавен шампион на България за юноши

Носител на купа "България" за юноши

Победител в турнира за юноши в Черна Гора              

Треньор: Радослав Суслеков

 

2. Живко Гюров, Кик бокс

Световен вицешампион от Световно първенство по кикбокс

Носител на вицесветовна Купа и бронзов медал от Световна Купа

Държавен шампион в стил киклайт контакт за юноши младша възраст       

Треньор: Димитър Гюров

 

3. Атанас Божилов, Кик бокс  

Вицеевропейски шампион по кик бокс за мъже                        

Треньор: Николай Атанасов

 

4. Теодора Тодорова, Шотокан Карате До     

Първо място на Световно първенство по Шотокан Карате До в дисциплина ката

Второ място на Световно първенство по Шотокан Карате До в дисциплина кумите - отборно

Трето място на Световно първенство по Шотокан Карате До в дисциплина кумите - индивидуално                          

Треньор: Иван Тодоров

 

5. Йордан Янков, Санда            

Вицеевропейски шампион по Санда за мъже                             

Треньор: Васил Вълков

 

6. Атанаска Асенова Илиева, Вдигане тежести

Трето място на Европейско първенство за кадетки до 17 годишна възраст

Пето място на Европейско първенство  за девойки                  

Треньор: Димитър Ковачев

 

7. Никол Андонова, Лека атлетика     

Балкански игри - VII място - младша възраст

Шесткратен шампион на България за 2016 г                 

Треньор: Петър Райков

 

8. Михаил Динев, Кик бокс     

Носител на Световна купа в стил К-1 за мъже

Треньор: Йордан Дичев

 

9. Владимир Гайдаров, Джу Джицу

Трето място от Световно първенство първенство по Джу Джицу за деца до 15 г.

Пето място от Световно за деца по Джу Джицу до 15 г.                          

Треньор: Венелин Русинов

 

На 10-то място се класираха трима състезатели:

 

Даниел Веселинов,  Свободна борба

Тринадесето място на Световно първенство

Девето място на Европейско първенство

Балкански шампион

Републикански шампион и многократен шампион от редица Международни и държавни турнири и първенства

Треньор: Илиян Стефанов

 

Динко Динов, Тенис на корт 

Многократен шампион от редица Международни и държавни турнири и първенства - на сингъл и двойки до 12-годишна възраст

Треньор: Станимир Мирчев

 

Пламен Камбуров, Автомобилизъм  

Шампион в най-престижната група за 2016 г. за мъже

Носител на три рекорда за най-бърза обиколка на трасетата в Пловдив, Бургас и Плевен

Треньор: Радко Петров.

Коментари

Напиши коментар